Menu Zamknij

Geometria kół

Prawidłowe ustawienie zbieżności kół w samochodzie jest niezwykle istotne dla zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy. Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę, że tzw. “ściąganie” auta, a zatem samoczynne skręcanie samochodu po puszczeniu kierownicy, jest główny objawem braku odpowiedniej zbieżności. Podobnie, jeśli podczas prowadzenia pojawiają się trudności w swobodnym skręcaniu. Chcąc przekonać się, czy geometria kół jest prawidłowa, warto oddać auto do najbliższego warsztatu mechanicznego – w tym przypadku do Bosch Serwis Polmozbyt w Bytomiu.

Na miejscu możesz liczyć na wsparcie naszych fachowców, którzy wykonają diagnostykę układów kierowniczych oraz geometrię zawieszenia z wykorzystaniem 4-głowicowego urządzenia GTI Geomaster. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi pomiarowemu jesteśmy w stanie nie tylko sprawdzić, czy ustawienie zbieżności jest odpowiednie, ale także postawić diagnozę oraz dokonać regulacji zbieżności i wszystkich elementów geometrii zawieszenia.

Ustawienie geometrii zalecane jest również po wymianie zawieszenia – wszelkie objawy sugerujące brak zbieżności należy sprawdzić w specjalistycznym warsztacie samochodowym.


 geometria